Opis alternatywny powinien przekazać treść ilustracji

Projekt „Jest taki kraj…Polska” to cykl warsztatów artystycznych: tanecznych, ceramicznych i plastycznych skierowanych do dzieci, młodzieży.

Głównym celem zadania jest stworzenie oferty edukacyjno – kulturalnej, która przyczyni się do poszerzania wiedzy z zakresu tradycji i sztuki ludowej.

Wykorzystując różnorodne zajęcia artystyczne będziemy chcieli zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do poznawania tradycji kulturowych naszego kraju. Poprzez warsztaty uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi technikami rękodzieła artystycznego. Będą one również okazją do rozwinięcia zdolności manualnych, kreatywności, wyobraźni, aktywnego spędzania wolnego czasu, nawiązania nowych znajomości.

Projekt zakończymy wystawą prac uczestników podczas uroczystej gali, kiedy to wystąpi zespół wokalny ”Z podróżą po Polsce” – prezentujący pieśni folklorystyczne różnych regionów naszego kraju.