5 Sierpnia 2020
Cyriak, Emil, Karolin, Maria, Nonna,
Oswald, Oswalda, Stanisława

poniedziałek, 03 czerwca 2013 13:16

W niedzielę borecki Skate Park doczekał się pierwszych zawodów deskorolkowych SKATE BATTLE! Było gorąco- ekstremalnie sportowo i młodzieżowo!

Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp., który wsparł inicjatywę młodych pasjonatów należących do Boreckiego Skate Teamu (BST). Partnerem zawodów było Leszczyńskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych (LSSE).

Zmagania kilkunastu zawodników (m.in. z Leszna, Gostynia, Śremu, Borku Wlkp.) na urządzeniach w Skate Parku oglądać można było 2 czerwca od godz. 15.00. Efektowne triki, widowiskowe przejazdy wzbudzały głośny aplauz i zachwyt publiczności a ekstremalnie trudne ewolucje mroziły krew w żyłach zgromadzonych.

Kilka zadrapań i siniaków nie było w stanie powstrzymać zagorzałych zwolenników deskorolkowego szaleństwa od kolejnych prób walki z grawitacją i wykonywania trudnych popisów czy ewolucji.

Już po pierwszych przejazdach okazało się, iż to nie klasyfikacja końcowa jest najważniejsza ale fun z jazdy, prezentacja deskorolki jako formy sportu i rekreacji, która wymaga od zawodnika koncentracji, zaangażowania, ogromnej kondycji fizycznej ale i siły ducha. Wszyscy startujący rywalizowali fair play. Formułę zawodów i ocenę przejazdów i trików perfekcyjnie przygotowało LSSE. W trakcie obrad składu sędziowskiego pokaz swoich niebywałych umiejętności dali bracia Filip i Maciej Wieczorek (LSSE), za co nagrodzeni zostali burzą oklasków (zwłaszcza od damskiej części publiki).Wyjątkowo gorącą w tym dniu atmosferę dodatkowo podgrzewały muzyczne bity DJ Donio oraz swobodna konferansjerka Adriana Trelińskiego (LSSE).

Na zawodników czekały ufundowane przez M-GOK dyplomy, nagrody rzeczowe oraz poczęstunek.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Łukasz Kucharzak (LSSE)

II miejsce: Jakub Wawrzyniak (GREENSK8 Śrem)

IIImiejsce: Patryk Samulski (lider BST)

Dodatkowo nagrodę w kategorii Best Trick ufundowaną przez LSSE otrzymał Mateusz Cielebąk.

Dyrektor M-GOK w Borku Wlkp. Justyna Chojnacka składa serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc w realizacji deskorolkowego projektu prezesowi Leszczyńskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych Filipowi Wieczorkowi oraz całej ekipie LSSE za niepowtarzalną żywiołowość i sposób bycia z życzeniami dalszych sukcesów, braku kontuzji, satysfakcji z podejmowanych wyzwań oraz z nadzieją na współpracę w przyszłym roku.

BST gratuluję pomysłu, młodzieńczego zapału i życzę wytrwałości- współpraca z M-GOK jest już pewna!

Podziękowania także dla P.H.U. Elektroinstalatorstwo p. Mariana Stamierowskiego, F.H.U. SkateGround Gostyń, opieki medycznej oraz lokalnych mediów za nagłośnienie i relacje z imprezy.

KOLEJNE FOTKI Z IMPREZY WKRÓTCE!!