Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
8 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Chwalimir, Edgar,
Elżbieta, Eugeniusz, Kilian, Prokop,
Wirginia

Do końca roku zostało 177 dni.
Zodiak: Rak

Szukaj

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 38 Łącznie wizyt 146722
VCNT - Visitorcounter

loginZnajdź nas

czwartek, 19 grudnia 2013 10:32

We wszystkich domach trwają gorące przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W M-GOK przedświąteczne nastroje panują już na dobre. Gwiazdkowa sceneria dekoracyjna pomieszczeń wspaniale sprzyja atmosferze, w jakiej są realizowane liczne przedsięwzięcia z udziałem mieszkańców.

 

W minioną niedzielę, sala M-GOK zapełniła się do ostatniego miejsca! Borkowianie zostali zaproszeni na spotkanie z brygadą zbójnicką Karpackie Zbóje. Zrobiło się prawdziwie „Sielsko – Anielsko”! Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor PCPR z Gostynia, wraz z wolontariuszami, którzy pomogli w akcji zbierania pieniędzy dla Julki. Dyrektor M-GOK – pani Justyna Chojnacka serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości i mieszkańców, po czym scenę opanowały maluchy z Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie, przedszkolaki z Zespołu Szkół w Zimnowodzie oraz dzieci i młodzież z grup tanecznych M-GOK. Jasełka, tańce, kolędy i pastorałki w ich wykonaniu zachwyciły uczestników! Radosny klimat, który wprowadzili najmłodsi, stanowił niejako preludium do wspólnej zabawy z brygadą zbójnicką. Oj, warto było zaryzykować spotkanie z „żywieckimi zbójami”! Zespół zaprezentował wspaniałe tańce zbójnickie, góralskie piosenki, ciekawe instrumenty muzyczne. Energiczna muzyka, tańce ze swoistym charakterem oczarowały wszystkich, tym bardziej, że nasi mieszkańcy cały czas brali czynny udział w zabawie. Wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek, zdawanie egzaminów na zbójników, baców i juhasów – to tylko niektóre elementy programu. Śmiechu było co niemiara! Prawdziwym rarytasem okazał się występ Jacentego Ignatowicza, który potrafi nie tylko grać na wszystkich instrumentach góralskich … To prawdziwy człowiek – orkiestra, grający w niezwykły sposób na liściach! Czegoś takiego nikt z nas jeszcze nigdy nie miał okazji doświadczyć!  Jego występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

Nie mniejsze brawa należą się również paniom z Kół Gospodyń Wiejskich (z Borku Wlkp., Dąbrówki, Trzecianowa, Jeżewa, Bruczkowa, Głoginina, Celestynowa, Zalesia, Siedmiorogowa Pierwszego, Leonowa - Bolesławowa). To między innymi dzięki nim zebraliśmy na pomoc dla Julki 1 654, 22 zł. Panie przygotowały w swoich domach najsmakowitsze w świecie wypieki, których można było zakosztować podczas niedzielnej imprezy. W zamian za poczęstunek - mieszkańcy wrzucali do puszek dobrowolne kwoty pieniędzy, jednocząc się myślami i sercem z chorą dziewczynką.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzieła, prowadzone pod okiem Piotra Barańczaka. Pan Piotr instruował chętnych i podpowiadał w jaki sposób można tworzyć wspaniałe, ekologiczne ozdoby choinkowe. Magię świątecznego nastroju podkreślały piękne dekoracje i ozdoby wykonane przez p. Joannę Kędzierską, p. Halinę Wałęsa oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie i Zakład Aktywności Zawodowej w Leonowie.

Na szczególną uwagę zasługiwała wystawa figurek aniołów. Eksponaty, pożyczone od mieszkańców Borku Wlkp. prezentowały się jak prawdziwe dzieła sztuki !!! Imprezę zakończyło wspólne ubieranie choinki przez najmłodszych.

 

FacebookReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.