8 Lipca 2020
Wirginia

Zodiak: Rak

wtorek, 18 lutego 2014 18:09

Miniony tydzień w M-GOK był niezwykle kulturalny, interesujący i wypełniony „po brzegi” ciekawymi wydarzeniami. Mimo, iż tegoroczna aura sprawiła dzieciom psikusa – to zimowe ferie bez śniegu wcale nie okazały się nudne. Wszelkie pogodowe anomalia wynagrodziły najmłodszym Walentynkowe Ferie z M-GOK.

Już w niedzielę – 9 lutego nasi milusińscy zostali zaproszeni na spotkanie z kapryśną królewną, czyli na interaktywny spektakl w wykonaniu wrocławskiego Teatru „Trakt”. Po spektaklu dzieci bawiły się dalej i wzięły udział we wspólnej realizacji ekologicznej animacji plastycznej ph: „Serce dla Ziemi”. Wykonały wielkie laurki o kształcie serca z ekologicznych materiałów takich jak: kolorowe gazety, płyty, tkaniny, tapety, plastikowe nakrętki.

Nazajutrz rano rozpoczęły się przed walentynkowe ,smakowite warsztaty  kulinarne ph : „Przez żołądek do serca”. Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem zgłębiali tajniki zdrowego żywienia, uczyli się samodzielnego przygotowywania smacznych posiłków. Własnoręczne zagniatanie ciasta, wałkowanie, wypiekanie – to nabywanie umiejętności, które okażą się bardzo przydatne w dorosłym życiu. Dzieci wykonały takie pyszności jak: kruche ciasteczka, szyszki z preparowanego ryżu w masie krówkowej, kanapki przyozdobione motywami serduszek. Przepiękne serduszka, wykrojone z żółtego sera, wędliny stanowiły wspaniałą dekorację. Ugotowany buraczek czerwony i zielona natka pietruszki były idealnym dopełnieniem kolorystycznym tych kulinarnych dzieł sztuki. Kolorowe kanapki przyciągały wzrok i zachęcały do skosztowania. Wszyscy poczuli się nagle bardzo głodni - tym bardziej, że kolejny dzień zapowiadał się równie emocjonująco!!!

Warsztaty plastyczne to nie lada wyzwanie dla uczestników. We wtorek dzieci zakasały wiec rękawy i ochoczo przystąpiły do kreowania swojej wyobraźni podczas wspólnego wykonania plastycznej instalacji plenerowej przed siedzibą M-GOK. Efektowne, czerwone serduszka stały się nie tylko oryginalną ozdobą ale i zwiastunem zbliżających się Walentynek. Dlatego ta iście artystyczna instalacja została wymownie zatytułowana: „Tworzymy z sercem”. Falujące na wietrze, ozdobione cekinami, koralikami, kwiatami, mieniące się w promieniach słońca serduszka cieszyły oczy przechodniów i przekazywały im moc pozytywnej energii !!!

Warsztaty florystyczne to nowatorska odmiana warsztatów artystycznych. Oryginalne i pełne nowych doświadczeń zajęcia były dla milusińskich ciekawą formą spędzania czasu wolnego. Pod czujnym okiem pani florystki z pracowni ART FLOWER, każdy uczestnik warsztatów miał możliwość samodzielnego wykonania okazjonalnej kompozycji kwiatowej. Jednak zanim uczestnicy warsztatów przystąpili do pracy zostali wprowadzeni w świat kwiatów cebulowych i tajniki pracy z roślinami. Jak się okazało kulki żelowe w różnorodnych kolorach, to bardzo ciekawy element do dekoracji szklanych naczyń oraz znakomite podłoże kwiatowe. Jednak chcąc uzyskać podłoże, w którym będą „osadzone” rośliny, dzieci musiały najpierw wyłowić z wody, zwiększający pod jej wpływem objętość żelowy materiał…za pomocą sitek !!! Tworzeniu towarzyszyło mnóstwo radości i satysfakcji !!! Gdy w szklanych pojemnikach znajdowały się już kolorowe „żelki” oraz wiosenne kwiaty cebulowe koniecznie trzeba było dodać elementy dekoracyjne – słomkę oraz kolorowe serduszka!!! I tak   powstały niezwykle efektowne KWIATOWE KOKTAJLE WALENTYNKOWE, którymi dzieci po powrocie do domu, mogły obdarować swoich najbliższych.

Im bliżej Walentynek – tym mocniej biły wszystkie serca. W M-GOK serduszka głośno pukały w rytmie cza cza!!! Nasze dzieci  nie tylko kochają teatr , sztukę ale również  taniec. W tym kierunku od dawna rozwijają swoje zainteresowania, realizują pasje. Toteż czwartek ( 13 lutego) odbyły się w M-GOK zajęcia taneczno-artystyczne. Atrakcyjny program zajęć zachęcał do udziału dzieci w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej a skończywszy na gimnazjalistach. Frekwencja nie zawiodła. Elementy tańca przeplatane zabawami ruchowymi doskonale kształtują sprawność fizyczną i osobowość.

W niedzielę – 16 lutego nasza zwykła sala M-GOK zamieniła się w najprawdziwszą salę balową dla maluchów. Dzieci przyszły w towarzystwie mam, babć, tatusiów, dziadków. Najmłodszy uczestnik zabawy miał 10, 5 miesiąca!!! Na sali „ fruwały” motylki, biegały dobre wróżki w zwiewnych, różowych, zielonych i białych sukienkach, najróżniejsze postaci z bajek a nawet murzynek Bambo. Kostiumy małych uczestników balu karnawałowego prezentowały się przepięknie! Zabawom, tańcom i pomysłowym konkursom nie było końca!!! W przezabawnym konkursie (taniec na gazetach) została wyłoniona zwycięska para, która otrzymała miano króla i królowej balu. Nagrodą dla króla (Krystiana Gluma) był łańcuch wykonany z cukierków, dla królowej (Roksany Gluma) oryginalny bukiet lizaków. Niemało radości dostarczył maluchom taniec z udziałem wielkich kaczek – maskotek, a także roztańczony pociąg z „prawdziwym” konduktorem na czele. Największą atrakcją był udział w zabawie trzech klaunów z AGENCJI ARTYSTYCZNEJ STREFA ROZRYWKI „MIMAX” !!! Sympatyczni, kolorowi klauni potrafili swoimi sztuczkami wspaniale rozbawić najmłodszych. Żonglowali, błaznowali, puszczali na scenie ogromne bańki mydlane, strzelali barwnym konfetti, skręcali baloniki - nadając im kształt rozmaitych zwierząt. Wszystkie dzieci zostały obdarowane balonowymi zwierzętami, cukierkami i chrupkami, które milusińskim zasponsorował pan Franciszek Celka. Najodważniejsze maluchy uczestniczyły w zabawie z wykorzystaniem animacyjnej chusty Klanzy. To dopiero była frajda!!! Serce rosło na widok szczęśliwych, roześmianych i niesamowicie rozbawionych dzieci !!!

To będą z pewnością niezapomniane ferie!!! M-GOK dołożył wszelkich starań by każde dziecko mogło wybrać dla siebie cos ciekawego.