Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
8 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Chwalimir, Edgar,
Elżbieta, Eugeniusz, Kilian, Prokop,
Wirginia

Do końca roku zostało 177 dni.
Zodiak: Rak

Szukaj

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 38 Łącznie wizyt 146722
VCNT - Visitorcounter

loginZnajdź nas

wtorek, 25 lutego 2014 11:51

Karnawał  to przede wszystkim okres bali, maskarad, pochodów i zabaw. Ale nie tylko. Karnawał jest również wspaniałą okazją do spotkania z chóralnym brzmieniem , z magią muzyki i śpiewu , która przenosi nas w zupełnie inny świat.

W niezwykle kolorową muzyczną podróż zostali zabrani nasi mieszkańcy, którzy przybyli do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w piątkowy wieczór (21.02) na Koncert Karnawałowy w wykonaniu Chóru Szkolnego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

 

Chór ten istnieje i działa już  prawie 20 lat , jest chlubą gostyńskiego liceum . Jego repertuar jest bardzo zróżnicowany : klasyka chóralna, gospel, jazz, muzyka rozrywkowa i religijna. Sukcesy , które chór odnosi i liczne nagrody  -  są również osobistymi sukcesami dyrygenta i pedagoga - pana Andrzeja Jankowskiego.

 

Występ młodych chórzystów  już od pierwszych dźwięków wzbudził zachwyt i spowodował , że publiczność doskonale się bawiła. Imponujący dorobek artystyczny wykonawców stanowił prawdziwą ucztę dla ucha i oka. Wspaniałe chóralne brzmienie, rozmaite tematy i wątki muzyczne, ciekawa choreografia, zachwycająca prezencja oraz akompaniament muzyczny dyrygenta sprawiły, że wieczór ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników. Wspaniały koncert nagrodzony został owacjami na stojąco. W podziękowaniu za występ młodzi wykonawcy otrzymali upominki wręczone przez Sekretarza Gminy panią Elżbietę Pawlak, która nie szczędziła artystom słów podziwu i uznania. Podziękowania i gratulacje dla chórzystów osobiście przekazał również Wicestarosta Powiatu Gostyńskiego pan Janusz Sikora.

 

Następnie wykonawcy i wszyscy uczestnicy niezwykłego spotkania zostali zaproszeni do udziału we wspólnej realizacji pomysłu artystycznego – mozaiki z kredek. Zabawa polegała na przyklejaniu kolorowych kredek ołówkowych do przygotowanej powierzchni. Dobierając różne zestawienia kolorystyczne wspólnie stworzono pamiątkową, niepowtarzalną kompozycję, która została zawieszona w holu M-GOK i będzie długo przypominała o pełnym emocji i pozytywnej energii muzycznym spotkaniu.

 

 

FacebookReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.