Wynajem sal

Przybygniew, Roger

Zodiak: Skorpion

czwartek, 07 czerwca 2012 16:22

Bardzo artystyczne wydarzenie w Gminie!

W M-GOK śpiewali, grali, recytowali, malowali i tańczyli!

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp. zaplanował dla dzieci i młodzieży atrakcyjną w formie i treści imprezę pod hasłem Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej.

Zainicjowane przez M-GOK przedsięwzięcie miało miejsce w sali widowiskowej Ośrodka, który na ten czas, za sprawą oryginalnych dekoracji, przemieniony został w bajecznie kolorową krainę. Przegląd prowadziła dyrektor Ośrodka Justyna Chojnacka, a oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Borku Wlkp. Marian Jańczak, który złożył wszystkim dzieciom serdeczne okolicznościowe życzenia.

Do udziału w Przeglądzie-pokazie talentu, umiejętności i dorobku artystycznego, zaproszone zostały wszystkie gminne placówki oświatowe:przedszkole, szkoły podstawowe i gimnazja, formalne i nieformalne grupy artystyczne, zespoły, sekcje, koła zainteresowań, ogniska etc. Z zaproszenia skorzystało 5 placówek oświatowych, ognisko muzyczne, zespoły działające przy M-GOK Borek Wlkp. oraz licznie osoby indywidualne. Łącznie wpłynęło 80 zgłoszeń.

Młodzi artyści mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności aż w sześciu dziedzinach artystycznych, a mianowicie: ŚPIEW, DŹWIĘK, SŁOWO, SCENA, TANIEC, SZTUKI PLASTYCZNE. W ciagu czterech godzin, na scenie wystąpiło ponad 170 artystów.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, doceniając wysiłek włożony w przygotowanie występów oraz chcąc zmotywować do kontynuacji w rozwijaniu kreatywnych pasji, przewidział okazałe nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika, a przeprowadzona w oryginalny sposób wśród zgromadzonej publiczności loteria była dla widowni niespodzianką, która sprawiła wiele radości. Dzięki wsparciu sponsora p. Franciszka Celki, każde dziecko otrzymało paczkę pysznych chrupek. Cukierkami zajadano się dzięki życzliwości p. Krystyny Jędryczka. Elementem promocji M-GOK były starannie wykonane i pomysłowe NUTKI z nadrukowanym adresem strony internetowej boreckiego Ośrodka, do której odwiedzania zachęcamy: www.mgok.borekwlkp.pl

Wyróżnieniem dodatkowym podczas Przeglądu, była nagroda GRAND PRIX przyznawana w każdej kategorii przez Jury w składzie: Barbara Krzekotowska, Renata Matelska, Róża Jędrosz, Marlena Kowalska, Bronisław Szymczak, Cezary Warczak, Justyna Chojnacka. Laureatami GRAND PRIX zostali: Ewa Bartkowiak (ZS Borek Wlkp., kat. Śpiew), Zespół Flażoletowy (ZS Zimnowoda, kat. Dźwięk), Malwina Polaszyk, Marcin Szczepaniak, Dominik Gałczyński (ZS Zimnowoda, kat. Scena) oraz równolegle Grupa Leśne Ludki (Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie, kat. Scena), Nicola Przybyła ( Borek Wlkp., kat. Słowo), Gabriela Werblińska i Filip Szewczykowski (Borek Wlkp., kat. Taniec). Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiatkowy dyplom, szarfę oraz zaproszenie na kolejny pokaz podczas Dni Borku Wlkp.

Nagrodę dla wybitnie zaangażowanej w działania artystyczne w ramach Przeglądu placówki otrzymał Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zimnowodzie. Odznaczenie oraz pamiątkowy dyplom z rąk dyrektor M-GOK Justyny Chojnackiej, odebrała dyrektor Zespołu Szkół Barbara Krzekotowska.

Przegląd okazał się trafionym pomysłem odkrywającym dziecięce i młodzieżowe talenty i pasje, sposobem na aktywizację dla młodych artystów oraz widowiskowym sposobem na prezentację dorobku artystycznego gminnych placówek. Była to pierwsza i nie ostatnia edycja imprezy. Artystom już dziś życzymy kreatywnych pomysłów na przyszły rok.