Wynajem sal

Zodiak: Skorpion

poniedziałek, 25 czerwca 2012 22:12

Drzwi Otwarte Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. - relacja

„Otwarty Przyjazny Artystyczny M-GOK w Borku Wlkp.” - taki widniał napis na olbrzymim przepysznym torcie, którym częstowano licznie odwiedzających M-GOK mieszkańców Borku Wlkp. i okolic podczas zorganizowanych w ramach obchodów Dni Miasta „Drzwiach Otwartych” Ośrodka Kultury.

W przeprowadzone z rozmachem przedsięwzięcie włączyła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Borek Wlkp. oraz czternaście Zespołów, Klubów, Związków należących i współdziałających z M-GOK. Wystawcy z każdej Organizacji przygotowali piękne, pomysłowe i bogate stoiska przybliżające odwiedzającym ich działalność, prezentujące dotychczasowy dorobek artystyczny, pamiątki, kroniki, zdjęcia, puchary. Każdy z pasjonatow chętnie opowiadał o swoim hobby, a zainteresowanych nie brakowało. Zatrzymać się było można przy stoisku TKKF „Kosmos”, Bractwa Kurkowego, Młodzieżowego Koła Filatelistów, Klubu Jeździeckiego "Dżamajka”, Zespołu Folklorystycznego „Borkowiacy”, Zespołu Ludowego „Studzianna”. Była także prezentacja multimedialna przygotowana przez Szkolne Koło LOK, mini wystawa gołębi pocztowych Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Borek Wlkp. oraz możliwość skosztowania wypieków przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Borek Wlkp. Koło Śpiewacze „Jutrzenka” dało próbę swoich artystycznych możliwości na koncercie, pięć Grup Tanecznych „Fit” zaprezentowało zbiorową choreografię Euro Dance Show 2012 a „Radość tworzenia”- kółko plastyczne przeprowadziło warsztaty wyrobu biżuterii.

Impreza rozpoczęła się w niedzielne południe. Mieszkańcow oraz zaproszonych gości Pana  Burmistrza Mariana Jańczaka, Sekretarz Gminy Panią Elżbietę Pawlak oraz Dyrektor BPMiG   Panią Marlenę Kowalską powitała występująca w roli gospodarza inicjatorka całego przedsięwzięcia Dyrektor M-GOK Justyna Chojnacka.

Dzień rozpoczął się iście magicznym akcentem. Sala przepełniona była zwolennikami czarowania, a Mistrz Iluzji Łukasz Podymski wprost zahipnotyzował sztuczkami publiczność, która żywo reagowała na każdą iluzję przecierając oczy ze zdumienia widząc latający stolik, manipulacje z kartami, przekładanie ręki przez szybę i wiele innych magicznych czarów.

Organizatorzy wspaniale wypełnili czas zwiedzającym. Była zabawa w podchody po pomieszczeniach budynku M-GOK, rebusy, „W rymach M-GOKu poznanie”, rozstrzygnięcie Coollturalnego Quizu i losowanie nagród.

Impreza zakończyła się wybuchowym i słodkim finałem. Mieszkańców częstowano przepysznym tortem zamówionym szczególnie na okoliczność Drzwi Otwartych M-GOK. Skorzystający z zaproszenia M-GOK mieszkańcy, wychodzili z Ośrodka Kultury z uśmiechem, gadżetem promującym M-GOK oraz pełni artystycznych wrażeń.

Pamiątką po imprezie jest oryginalny obraz- kolorowa, olbrzymia wyklejanka wykonana przez Przyjaciół M-GOK. Efekt wspólnej kreatywnej pracy podziwiać można w holu M-GOK.