Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

Szukaj

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0 Łącznie wizyt 150050
VCNT - Visitorcounter

loginZnajdź nas

poniedziałek, 20 sierpnia 2012 11:18

Aktywny wypoczynek z M-GOK Borek Wlkp.-lato pełne niezapomnianych wrażeń !!!

Cieszy tegoroczna frekwencja uczestników wakacyjnego cyklu warsztatów pod hasłem „KREATYWNE LATO  Z M-GOK” oraz fakt, iż wielokrotnie zadziwialiśmy Was rozmachem przedsięwzięcia i pomysłowością. Zespół M-GOK przygotował dla dzieci i młodzieży szeroki wachlarz różnorodnych zajęć, z których każdy wybrał coś dla siebie.

Spora dawka atrakcji oraz niepowtarzalna możliwość zabawy w plenerze skłoniła do przybycia wakacjuszy z terenu całej gminy oraz wypoczywających u nich gości. Na zajęcia nie trzeba było ze sobą nic przynosić, za nic płacić, wystarczył dobry humor i zapał do działania!!!

Podczas wakacyjnej akcji M – GOK milusińscy mogli dać upust swoim zainteresowaniom, zdolnościom i pasjom uczestnicząc w takich kreatywnych działaniach jak :

„LETNIE SPOTKANIA Z PLASTYKĄ” , podczas których mali artyści wykorzystując niepowtarzalną, dziecięcą wyobraźnię i fantazję wykonali imponujące prace. Bowiem farby, tektura, kolorowy papier oraz barwne tkaniny wprowadziły w artystyczny trans, umysł każdego uczestnika zajęć.  Milusińscy z zapałem brali udział w tworzeniu „WAKACYJNEGO  OGRODU PRZYJAŹNI”, w którym każdy na koronie potężnego drzewa umieścił kolorowe szablony własnych dłoni ; udali się w niezapomniany „LOT BALONEM”, który własnoręcznie wykonali, a gdy olbrzymia fotomakieta stanęła na zielonej trawie, wspaniałą nagrodą dla wszystkich, były pamiątkowe zdjęcia w „latającym statku powietrznym”, którym to mali artyści „dolecieli” na borecki rynek - do „SŁONECZNEJ KRAINY KARTOLANDII”, gdzie zastali kartonowe budowle. Przepięknie ubarwili je farbami, pokrywając różnymi kolorami ściany, dachy oraz elementy dekoracyjne domków. Symboliczny klucz do tekturowego miasteczka otrzymał Burmistrz Borku Wlkp. O „Letnich spotkaniach z plastyką” przypominał nam będzie duży WAKACYJNY GOBELIN wykonany przez uczestników warsztatów, który ozdobi jedną ze ścian pracowni plastycznej M-GOK.

„ROZTAŃCZONE LATO” – była to już III edycja spotkań z tańcem, ruchem i muzyką ale pierwsza , która z racji niesprzyjającej aury odbyła się nie w plenerze , a w sali widowiskowej ośrodka kultury za wyjątkiem zajęć jednej grupy. Dzieci każdego dnia uczyły się tanecznych kroków, figur i układów do znanych i lubianych przebojów. Nie brakowało zabaw kształtujących wyobraźnię, świadomość ciała i ruchowe predyspozycje. Energia uczestników  i radość ze wspólnej zabawy była ogromna, a czas na pląsy szybko minął. Tanecznym krokiem przeszliśmy LATO 2012.

NIE GOTUJ Z PASCALEM, GOTUJ Z HALINĄ !!! to nowa letnia odsłona smakowitych warsztatów kulinarnych, podczas których mali i duzi mogli odkrywać swoje ukryte talenty kulinarne pod okiem Mistrzyni Sztuki Kulinarnej -  pani Haliny.  Podczas pierwszego spotkania uczestnicy wykonali przepyszne gofry ze śmietaną, dżemem oraz owocami .W drugiej edycji warsztatów dzieci przygotowały wyśmienitą  sałatkę warzywną oraz kanapki. Każde kulinarne spotkanie zakończyła wspólna degustacja przy pięknie nakrytym i ozdobionym przez milusińskich stole. Wszystko zostało zjedzone ze smakiem!!!  Poziom kulinarnej radości był tym większy, iż każdy młody kucharz otrzymał fartuszek oraz symboliczną czapkę kucharską.

NI KRĘGLE NI BOOWLING – to wspaniały pomysł na wypełnienie czasu wolnego. Na boreckim targowisku w piękny wakacyjny poranek pojawiła się „kręgielnia” M–GOK. Wspaniała gra zręcznościowa jaką są kręgle, ćwicząca refleks i koordynację milusińskich skupiła wielu zwolenników dobrej  zabawy. Plastikowe butelki wypełnione wodą zabarwioną na różne kolory posłużyły za kręgle. Dekoracyjne, tekturowe ścianki z artystycznymi malowidłami uczestników spotkań plastycznych wypełniły przestrzeń wokół „torów”. Radość ze wspaniałych wyników gry była ogromna, emocji nie brakowało !!! Każdy chciał być najlepszy i zdobyć najwięcej punktów. Rywalizacja okazała się być świetną zabawą .Uczestnicy zawodów spędzili wyjątkowe chwile , radośnie dopingując swoich kolegów i koleżanki . Najlepszy gracz otrzymał” złotą kulę” -  główne trofeum turnieju.

DYSKOTEKA DLA DZIECI  – to nie tylko tańce w rytm ulubionej muzyki. Nasze pociechy brały udział w licznych konkursach ,zabawach (także rytmiczno – ruchowych). Dzieci tańczyły do znanych przebojów, nic bowiem tak jak taniec nie relaksuje ciała i umysłu. Taneczne zmagania młodych miłośników tańca nagradzano drobnymi upominkami.

Między zorganizowanymi zajęciami czas dzieciom wypełniały WAKACYJNE CZASOUMILACZE –gry planszowe ,gra stołowa „piłkarzyki”, kreatywne puzzle. Ponadto każdy mógł wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice i zgłosić ją do udziału w konkursie ph. „ Z MOJĄ RODZINĄ NA ROWEROWYM SZLAKU” zorganizowanym przez M –GOK w ramach obchodów RUKU TURYSTYKI ROWEROWEJ. Najlepsze  prace wezmą udział w konkursie ogólnopolskim ogłoszonym przez PTTK

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, wspaniałe i niezapomniane chwile !!! Oczywiście to nie koniec atrakcji!!! Już od września zapraszamy do skorzystania z równie ciekawej i bogatej oferty zajęć M – GOK. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.mgok.borekwlkp.pl

NIE GOTUJ Z PASCALEM–GOTUJ Z HALINĄ !!! Smakowite warsztaty kulinarne dla dzieci

(M-GOK) 23.08.2012 ( czwartek) godz. 11.00

 

 

FacebookReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.