Dzisiaj jest: Wtorek
29 Września 2020
Dadźbog, Franciszek, Michalina

niedziela, 09 września 2012 19:38

„Rowerowa jazda” – ostatnia tego lata impreza plenerowa z M-GOK Borek Wlkp.

Pomimo akcji promocyjnej, dobrej pogody, oryginalnej lokalizacji oraz atrakcyjnego programu, na sobotnim festynie zorganizowanym przez M-GOK, frekwencja pozostawiała wiele do życzenia. Impreza odbyła się przy Skate Parku-miejscu, gdzie brylować powinna młodzież. Tych jednak zabrakło na dyskotece wieńczącej sobotnie popołudnie. Szkoda, iż tylko nieliczni mieszkańcy Gminy Borek Wlkp. postanowili skorzystać z rozbudowanej oferty kulturalno-rekreacyjnej.

Dziękujemy jednak tym, którzy odważnie zjawili się na rowerowym festynie. Jesteśmy pewni, że nie żałowali. Są bogatsi o nowe doświadczenia i wrażenia! Dla zwolenników jednośladów i nie tylko były konkurencje sprawnościowe i jazda na czas na torze przeszkód przygotowanym i obsługiwanym przez Cyklistów z Gostyńskiego Klubu Rowerowego, prezentacja profesjonalnego sprzęt rowerowego oraz ekwipunku, wywiad z niebanalnym użytkownikiem jednośladu Maciejem Grzymisławskim oraz galeria fotografii Jego autorstwa, happening rysowanych bicykli i malowanie oponą.

Niewątpliwie najwięcej emocji wywołał pokaz akrobacji rowerowych z wykonaniu Piotra Sońty. Efektowne skoki na/z platformy, 100% równowagi podczas żonglerki na jednym kole, niesamowite przejazdy, niebezpieczne lecz pewnie wykonywane akrobacje z udziałem publiczności wywoływały entuzjastyczną reakcję obserwatorów.

Oprawę muzyczną –nowoczesne brzmienie oraz taneczne bity- zapewnił DJ KRASH.

Na festynie miał miejsce finał wakacyjnych konkursów plastycznych:

- Z moją rodziną na rowerowym szlaku” M-GOK

- Bezpieczne wakacje 2012- PIP

Laureatom nagrody wręczyli i gratulowali Sekretarz Gminy p. Elżbieta Pawlak, Inspektor PIP p. Bolesław Wolniewicz oraz Dyrektor M-GOK p. Justyna Chojnacka.

Dyrektor M-GOK szczególnie dziękuje p. Maciejowi Grzymisławskiemu oraz Prezesowi GKR p. Radosławowi Frydryszakowi za pomoc w organizacji i realizacji imprezy. Wyróżnia Was Wasza aktywność, oddanie rowerowemu hobby, autentyczność i charyzma!

Czytaj o wydarzeniu także w "Życiu Gostynia"

VIDEO RELACJA - filmik z imprezy udostępniony przez GKR