Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
16 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Alina, Aneta, Benon, Budzimir, Jan,
Justyna, Ludgarda

Do końca roku zostało 199 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Szukaj

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 8 Łącznie wizyt 124326
VCNT - Visitorcounter

loginZnajdź nas

poniedziałek, 15 października 2012 20:59

WIELKI SUKCES GASTRONOMICZNY NA

IX DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU DYNI  WE WROCŁAWIU

Bez wątpienia miniona niedziela wszystkim uczestnikom wycieczki zorganizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp. do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu, upłynęła pod znakiem DYNI.

 

Z inicjatywy Dyrektora M-GOK, mieszkańcy Gminy Borek Wlkp. wzięli czynny udział w konkursie kulinarnym pod hasłem „Najsmaczniejsza dynia” w ramach XI Dolnośląskiego Festiwalu Dyni. W tej smacznej konkurencji wzięły udział: p.Maria Matyszczak (Borek Wlkp. M-GOK) , p.Wiesława Pierzchała (Borek Wlkp. M-GOK), p. Sylwia Matyszczak (Borek Wlkp.), p. Kamila Tarzecka (Borek Wlkp.), Teresa Snela (Gmina Borek Wlkp., Zespół Ludowy „Studzianna” ), Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia (Regina Dopierała
Marzena Nowak, Lidia Nowak, Justyna Sobkowiak, Ewa Gościniak - Gmina Borek Wlkp.)

Wszystkie uczestniczące w konkursie Panie zadbały o wyszukany smak, kuszący zapach oraz piękne wyeksponowanie potraw, za co im serdecznie dziękujemy. Był dyniowy dżem (jabłkowo-dyniowy, pomarańczowo-dyniowy oraz nutella dyniowa), wypieczone chleby i bułki z dyni, pierożki z sosem warzywnym, kulki dyniowe z cynamonem oraz kruche „roześmiane ciasteczka”.

Komisja konkursowa po skosztowaniu wszystkich biorących udział w konkursie 34 potraw zgodnie przyznała I miejsce dla KGW Zalesie za wspaniałe kruche „roześmiane ciasteczka” zaprezentowane jury na wozie z dyni. Miejsce III zdobyła natomiast p. Maria Matyszczak, której pomarańczowo-dyniowy dżem okazał się najbardziej oryginalny w recepturze, doskonały w wykonaniu i pyszny tak, że aż „palce lizać”.

„Gmina Borek Wlkp. górą”- pochwalił prowadzący imprezę wręczając Paniom dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe oraz oczywiście pamiątkową ozdobną dynię.

Po emocjach związanych z konkursem gastronomicznym uczestnicy wycieczki zwiedzili udekorowany przeróżnymi dyniami ogród, obejrzeli ekspozycje, stoiska rękodzieła artystycznego, fotografowali się z największym tegorocznym okazem dyni (‘Truda” ważąca 416 kg).

Festiwal Dolnośląski zainspirował do przeniesienia imprezy na grunt gminny. Dnia 19.10 2012 (piątek) w sali widowiskowej M-GOK w Borku Wlkp. odbędą się jesienne warsztaty  ph. „DYNIA NA WESOŁO”, do udziału w których zaproszono dzieci SP w Gminie Borek Wlkp. Rarytasem podczas warsztatów będzie poczęstunek zwycięskim dżemem pomarańczowo-dyniowym p. Marii.

Przepisy wszystkich konkursowych potraw znajdziecie Państwo TUTAJ


 

FacebookReklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.