Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
16 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Alina, Aneta, Benon, Budzimir, Jan,
Justyna, Ludgarda

Do końca roku zostało 199 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Szukaj

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7 Łącznie wizyt 124325
VCNT - Visitorcounter

loginZnajdź nas

środa, 24 października 2012 17:34

Plenerowe warsztaty artystyczne „DYNIA NA WESOŁO”

Dynia jest bardzo smaczna i zdrowa. Może stanowić również wspaniały element dekoracyjny i to nie tylko w swojej naturalnej postaci… Dlatego Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp. zaprosił dzieci do wyczarowana z różnobarwnych, pękatych, podłużnych, małych i dużych dyni – cudacznych stworków oraz zwierzątek.

 

Nieodłączną częścią kreatywnej zabawy tego dnia była dynia, dlatego zanim warsztatowicze przystąpili do pracy twórczej, musieli wykazać się znajomością wiedzy na temat dyni. Po znakomicie rozwiązanym dyniowym quizie, dzieci udały się do „plenerowej pracowni” na taras oraz na trawnik przed budynkiem M-GOK, gdzie w niedługim czasie z wykorzystaniem dyni oraz innych darów jesieni takich jak: kasztany, żołędzie, jarzębina, liścia oraz bibuła i tkaniny - powstało iście „Dyniowe Królestwo”, w którym zamieszkały sympatyczne, uśmiechnięte cudaki. W nagrodę za kreatywne działania milusińscy zostali zaproszeni na ciepłą herbatkę oraz poczęstunek z konfiturą z dyni wg. receptury p. Marii Matyszczak , która zdobyła III miejsce w konkursie kulinarnym na tegorocznym  „Dolnośląskim Festiwalu Dyni” we Wrocławiu. Po przepysznym śniadaniu, wszystkich artystów uhonorowano nagrodami. W warsztatach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Zimnowodzie oraz ze Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp.

Chwile wspólnej zabawy zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach, a wykonane prace podziwiać można w plenerowej galerii przed M – GOK. Dyniowe stworki wzbudzają ogromne zainteresowanie i zachwyt przechodniów.


 

FacebookReklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.