Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

Szukaj

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 24 Łącznie wizyt 150074
VCNT - Visitorcounter

loginZnajdź nas

wtorek, 18 grudnia 2012 22:35

„Spotkanie z tradycją na Wielkopolską Nutę” - pierwsze takie świątecznie oryginalnewydarzenie w Naszej Gminie

Stowarzyszenie „Wielkopolska z Wyobraźnią” oraz Gmina Borek Wlkp. sprawili bardzo licznie zgromadzonym na boreckim rynku Mieszkańcom Borku Wlkp., Koźmina Wlkp., Pogorzeli, Rozdrażewa oraz ich gościom wspaniały prezent „pod choinkę”. To pierwsze takie wyjątkowe świąteczne wydarzenie w Naszej Gminie.

 

Organizatorzy dołożyli starań, by na terenie LGD przybliżyć wszystkim magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zimowe dekoracje, kolorowe stoiska z upominkami i rękodziełem artystycznym, prezentacje wokalne i instrumentalne polskich kolęd i pastorałek, przepiękne prezentacje wielkopolskich stołów wigilijnych, możliwość degustowania przepysznych potraw świątecznych, „żywa” szopka, ognisko, warsztaty wyrobu ozdób choinkowych ze słomy, symboliczne łączenie choinkowego łańcucha przez przedstawicieli władz gminnych, ogromna radość ze wspólnego kolędowania oraz KONCERT UWIELBIANEJ PRZEZ WSZYSTKICH ZJAWISKOWEJ PIOSENKARKI ELENI sprawiły, iż niedzielne grudniowe popołudnie spędzone w Borku Wlkp. pozostanie na długo w pamięci Nas wszystkich.

Takie spotkanie to wspaniała wizytówka Naszej Gminy oraz możliwość promowania Naszego lokalnego potencjału. A mamy powody do dumy:

- radosne tańce w mikołajkowym wydaniu wykonane przez dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne M-GOK z pompą otworzyły  spotkanie prowadzone przez Dyrektor M-GOK w Borku Wlkp. Justynę Chojnacką oraz Prezesa Stowarzyszenia „Wielkopolska z wyobraźnią” Sławomira Szyszkę

- Panie z KGW Borek Wlkp., Bruczków, Bolesłowów-Leonów, Zalesie oraz Wycisłowo połączyły siły i pod szyldem Gminnej Reprezentacji KGW bardzo zaangażowały się w wystrój stołów wigilijnych, który zachwycał każdego ze zwiedzających oraz wyczarowały świąteczne potrawy tak pyszne, że błyskawicznie znikały z talerzy i półmisków,

- wokalne i instrumentalne wykonania kolęd i pastorałek zarówno przez Koło Śpiewacze „Jutrzenka”, Zespół Ludowy „Studzianna”, Orkiestra Parafialna z Borku Wlkp., Zespół Regionalny „Borkowiacy” wzruszały i zachwycały; udowadniały także, iż polskie kolędy i pastorałki to piękne melodie z pełnymi prawdy, ciepła i miłości słowami, które łączą we wspólnocie,

- na rynku stanęła przepiękna drewniana szopka, która stała się teatralną „żywą szopką”- w postaci Józefa, Maryi, aniołki i pastuszków, wcielali się Uczniowie z Gminnych Szkół: SP Wycisłowo, ZS Borek Wlkp. SP Borek Wlkp., ZS Zimnowoda, w szopce były także zwierzątka

- dłonie rozgrzać można było przy ognisku rozstawionym przez Zakład Usług Komunalnych w Karolewie, przy którym sporo osób piekło kiełbaski

- ciepłą herbatą i kawą częstowali Pracownicy Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp. a słodkości rozdawały Mikołajki z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Borek Wlkp.

- na tle licznie rozstawionych stoisk z ozdobami świątecznymi wyróżniało się stoisko z rękodziełem artystycznym Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie -można było tam poszukać świątecznych upominków i kartek dla najbliższych

- było też bardzo bezpiecznie-w punkcie medycznym Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu (należący do OSP Karolew i Borek Wlkp.) prezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy

- wiele radości sprawiały przejażdżki bryczką Stajni Dżamajka

- wielką radością dla uczestników Kółka Plastycznego przy M-GOK była pierwsza nagroda w Konkursie „Na najpiękniejszą kartę świąteczną” ogłoszonym w ramach Spotkania

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy i dzięki którym W NASZYM MAŁYM MIEŚCIE DZIAŁY SIĘ WIELKIE RZECZY. Dziękujemy:

  1. Urzędowi Miejskiemu w Borku Wlkp.
  2. Zarządowi, Prezesowi, Radzie, Pracownikom „Stowarzyszenia Wielkopolska z Wyobraźnią”
  3. Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Borku Wlkp.
  4. Zakładowi Usług Komunalnych w Karolewie
  5. Zakładowi Aktywności Zawodowej w Leonowie
  6. Strażakom Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu
  7. Ochotniczym Strażom Pożarnym z Karolewia, Zalesia, Jeżewa, Skokowa
  8. Leśnictwu Międzyborze p. Krzysztofowi Serkowi oraz Nadleśnictwu Piaski p. Andrzejowi Wawrzyniakowi i Tomaszowi Kwiecińskiemu
  9. P.H.U. Elektroinstalatorstwo p. Marian Stamierowski

10. Zakładowi Stolarskiemu p. Konarczak

11. Restauracji Rida p. Renaty Ratajczak

12. Stajni Dżamajka p. Włodzimierza Baszyńskiego

13. Placówkom Oświatowym Gminy Borek Wlkp.: SP Wycisłowo, ZS Borek Wlkp. SP Borek Wlkp., ZS Zimnowoda

14. Dyrektorom, prezesom, kierownikom gminnych jednostek organizacyjnych oraz organizacji pozarządowych

15. Policji i służbom technicznym

Niech magiczna atmosfera jaka wytworzyła się podczas niedzielnego  „Spotkania z tradycją na Wielkopolską Nutę” zostanie z Państwem na długo...

Inf. M-GOK Borek Wlkp.

O imprezie czytaj także na:

www.gostyn24.pl

www.elka.pl


 

FacebookReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.