5 Sierpnia 2020
Oswald, Oswalda, Stanisława

poniedziałek, 06 maja 2013 10:35

MAJÓWKA Z BŁ. JANEM PAWŁEM II - WYSTAWA FILATELISTYCZNA

Otwarcie wystawy filatelistycznej organizowanej w ramach MAJÓWKI Z BŁ. JANEM PAWŁEM II, dnia 1 maja, zgromadziło w M-GOK tłum mieszkańców Gminy oraz wielu gości. Otwarciu towarzyszyły tematyczne i pięknie opracowane prezentacje artystyczne Koła Śpiewaczego "Jutrzenka", Zespołu Regionalnego "Borkowiacy", Zespołu Ludowego "Studzianna" oraz pięciu Dziecięcych Zespołów Tanecznych M-GOK, które połączyły energię we wspólnym radosnym tańcu.

Dużą atrakcją było symboliczne wypuszczenie gołębi przez sekcję Borek Wlkp. Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, po czym wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą Jana Pawła II przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół i. Jana Pawła II z Zimnowody. Do zwiedzania ekspozycji zachęcali Dyrektor M-GOK p. Justyna Chojnacka oraz opiekun Młodzieżowego Koła Filatelistów p. Andrzej Świdurski, który wcześniej przybliżył zgromadzonym swoją pasję oraz działalność Koła. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również poczta samochodowa, oryginalne (zaprojektowane przez p. Krzysztofa Paradysza) karty pocztowe, stemple oraz znaczki. Chętni wzięli udział w konkursie wiedzy o Największym z Polaków.

Wystawione w pokazie zbiory robią na zwiedzających ogromne wrażenie. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w sali widowiskowej M-GOK otwartej do środy godz. 15.00

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji i realizacji Majówki z bł. Janem Pawłem II dla: p. Anny Plewa-Śródy Urząd Pocztowy Poznań, p. Kornelii Skrzypczak Urząd Pocztowy Borek Wlkp., p. Grzegorza Kaniewskiego, p. Andrzeja Dudka, p. Waldemara Pawlaka, p. Romana Pawlaka, p. Marka Banaszaka prezesa PBS Gostyń, p. Krzysztofa Paradysza, p. Waldemara Dopierała PZHGP seksja Borek Wlkp., p. Barbary Krzekotowskiej Dyrektor Zespołu Szkół i. Jana Pawła II z Zimnowodzie, Koła Śpiewaczego „Jutrzenka”, Zespołu Regionalnego „Borkowiacy”, Zespołu Lidowego „Studzianna”, sekcji tanecznej M-GOK

Podziękowania za współtworzenie wystawy towarzyszącej „Szlakiem Jana Pawła II” dla: p. Anny i Natalii Szadel, Marii Świdurskiej, Marii Kosickiej, Sylwii i Cecylii Ochlińskiej, Anety i Agaty Grzeszczak, Marii Zimlińskiej, siostry Damiany Kwiecień, p. Apolonii Gorzelańczyk, p. Felicji Kosela, p. Renaty Ratajczak, p. Wandy Szymczak