30 Września 2020
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

środa, 12 listopada 2014 08:08

Sukces Filatelisty z Młodzieżowego Koła Filatelistycznego przy M-GOK w Borku Wlkp.

Szymona Krawca

W dniach 12-19 października 2014 r. odbyła się XXI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna ,,Warszawa 2014’’ w Centrum Olimpijskim PKOI im. Jana Pawła II w Warszawie.

Wystawa odbywała się w ramach obchodów 95-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Do udziału w tej historycznej wystawie zaproszony został eksponat ,,Polska i Polacy w czasie II wojny światowej 1939-1945’’ Szymona Krawca członka Młodzieżowego Koła Filatelistów działającego przy M-GOK w Borku Wlkp. jako jedyny eksponat młodzieżowy z wielkopolski.

Podczas wystawy odbyła się ocena wystawionych eksponatów przez Sąd Konkursowy, w którym składzie pracowało dwóch Filatelistycznych Mistrzów Europy w klasie tematycznej oraz czterech sędziów z uprawnieniami międzynarodowymi klasy FIP.

Sąd Konkursowy ocenił eksponat Szymona Krawca medalem dużym pozłacanym (87/100 pkt.) oraz nagrodą specjalną. Jest to najwyższe wyróżnienie jakie może otrzymać wystawca młodzieżowy.

Życzymy Szymonowi dalszych sukcesów filatelistycznych.

Opiekun Koła

Andrzej Świdurski