10 Sierpnia 2020
Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec,
Prochor, Wierzchosław

wtorek, 19 lutego 2013 18:45

Sekrety damskich torebek odkryte!

Zainicjowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp. happening spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkanek Gminy Borek Wlkp. oraz mediów. Trwająca dwa dni akcja pod hasłem „Sekrety damskiej torebki” miała na celu integrację społeczności lokalnej wokół oryginalnego zdarzenia artystycznego, aktywizację kobiet poprzez zachęcenie ich do czynnego włączenia się w happening i współtworzenia rzeczywistości artystycznej Gminy Borek Wlkp.- stworzenie trwałego dzieła-pierwszej galerii fotograficznej.

W poszukiwaniu skarbów w kobiecych torebkach wyruszył współrealizator akcji-zawodowy fotograf  p. Rafał Zawodny z boreckiego Zakładu fotograficznego „Nara” w asyście Dyrekrora M-GOK p. Justyny Chojnackiej oraz zainteresowanych oryginalnością akcji przedstawicielek prasy.

Forma happeningu umożliwiła bezpośredni kontakt z uczestniczkami kultury, a fakt iż akcja była anonimowa ośmielał panie do wzięcia udziału i ochoczego prezentowania skarbów ze swoich torebek. Panie werbowane były w różnorodnych miejscach i sytuacjach: na placu targowym i w sklepach-podczas dokonywania zakupów, podczas spaceru-na ulicy, na rynku, wykonując swoje obowiązki zawodowe-w instytucjach, gabinetach, zakładach czy innych miejscach pracy. Wszystkie Panie proszone były o umożliwienie sfotografowania zawartości ich torebek.

SUKCES!Efektem happeningu jest aż 97 zdjęć „artystycznego nieładu” w damskich torebkach, z których najbardziej różnorodne zostaną wywołane i staną się częścią galerii otwartej z okazji Dnia Kobiet. Każda Pani, która wzięła udział w happeningu otrzymała ulotkę z humorystycznym testem dotyczącym zawartości jej torebki, z informacją dotyczącą całego tego „babskiego zamieszania” oraz słodkie ciastko w kształcie serca ufundowane przez Piekarnię „Hast”.

Otwarcie galerii 8.03.2013 roku a już dziś podsumowujemy akcję jako bardzo udaną, obfitującą z setki uśmiechów oraz odkrywającą sekrety damskich torebek, w których znajduje się wszystko-od scyzoryka, pilniczka do paznokci czy nożyczek przez asortyment drogerii, apteki czy biura po telefon, klucze i portmonetki. Otóż to, co do codziennego przetrwania każdej kobiecie niezbędne i co musi być „pod ręką” bo „kiedyś się przyda” odkryliśmy właśnie w damskich torebkach.

Za pomoc w realizacji projektu serdecznie dziękujemy p. Rafałowi Zawodnemu oraz Piekarni „Hast”.

KLIKNIJ aby wziąść udział w TEŚCIE

TUTAJ znajdziesz rozwiązanie TESTU