Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

Szukaj

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0 Łącznie wizyt 150050
VCNT - Visitorcounter

loginZnajdź nas

wtorek, 14 sierpnia 2012 18:56

Mój Generator Odlotowych ½ Kolonii

Tegoroczne letnie półkolonie zorganizowane przez Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury upłynęły pod znakiem wielu atrakcji, emocjonujących przygód, dobrej zabawy oraz słonecznej pogody !!!

Z oferty letniego wypoczynku adresowanego do dzieci w wieku od 7–14 lat skorzystało 35 milusińskich. Program półkolonii w całości oparty został na wycieczkach, zwiedzaniu ciekawych miejsc,  zabawach rekreacyjno-sportowych i zajęciach profilaktycznych i artystycznych.

Każdego dnia nie brak było emocji związanych z wyjazdem do nowych miejscowości!!! W stan radości i ożywienia wprowadzały zabawy zapoznawcze i integracyjne na zielonej polanie przy oryginalnym wigwamie w Trzecianowie, gdzie dzieci zapoznały się z opiekunami, planem zajęć, zasadami bezpieczeństwa oraz zostały podzielone na grupy. Zadaniem każdej, było przygotowanie wesołego okrzyku, plakatu oraz wymyślenie nazwy grypy. I tak p.Sylwia Matyszczak stała się opiekunem „Słonecznego Sadu”, p. Adam Chojnacki przejął opiekę nad grupą „Szalonych Słoneczek” a p.Anna Wojcieszak stanęła na czele ”Zwariowanych Słoneczek”. „Słoneczny organizator” Justyna Chojnacka czuwała nad całą słoneczną ferajną. Kolejnego dnia wszyscy przenieśli się do świata szeryfów i rewolwerowców. Podczas wizyty w Kowbojskim Miasteczku w Luboniu, każdy miał możliwość sprawdzenia się w takich kowbojskich czynnościach jak: zabawy z lassem, poszukiwanie złota czy dojenie krowy. Również wiele frajdy sprawiło dzieciom plażowanie i kąpiel jeziorze w Cichowie. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach sportowych, zabawach oraz grach zespołowych. Milusińscy mieli także okazję spędzić rekreacyjne popołudnie w ośrodku agroturystycznym „Bryllandia” w Witaszycach, gdzie jeździli konno, obejrzeli zwierzęta w tamtejszym mini zoo, udali się na przejażdżkę bryczką, po czym do woli mogli korzystać z placu zabaw, na którym największym powodzeniem cieszyła się trampolina!!!Ostatni dzień wypoczynku dzieci również spędziły na świeżym powietrzu – w Osadzie Rycerskiej w Gostyniu. W programie znalazło się strzelanie z łuku, rzut oszczepem. Można było zobaczyć jak powstają gliniane naczynia i spróbować własnych umiejętności w lepieniu dzbanuszków. Zarówno chłopców jak i dziewczynki urzekło piękno zabytkowych aut w prywatnym muzeum Jana i Macieja Pedy.

Uśmiechnięte buzie na pamiątkowych fotografiach to doskonały dowód na to, że dzieciom podobała się taka forma spędzenia wakacji !!!


 

FacebookReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.