Wynajem sal

Zodiak: Skorpion

wtorek, 14 sierpnia 2012 18:56

Mój Generator Odlotowych ½ Kolonii

Tegoroczne letnie półkolonie zorganizowane przez Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury upłynęły pod znakiem wielu atrakcji, emocjonujących przygód, dobrej zabawy oraz słonecznej pogody !!!

Z oferty letniego wypoczynku adresowanego do dzieci w wieku od 7–14 lat skorzystało 35 milusińskich. Program półkolonii w całości oparty został na wycieczkach, zwiedzaniu ciekawych miejsc,  zabawach rekreacyjno-sportowych i zajęciach profilaktycznych i artystycznych.

Każdego dnia nie brak było emocji związanych z wyjazdem do nowych miejscowości!!! W stan radości i ożywienia wprowadzały zabawy zapoznawcze i integracyjne na zielonej polanie przy oryginalnym wigwamie w Trzecianowie, gdzie dzieci zapoznały się z opiekunami, planem zajęć, zasadami bezpieczeństwa oraz zostały podzielone na grupy. Zadaniem każdej, było przygotowanie wesołego okrzyku, plakatu oraz wymyślenie nazwy grypy. I tak p.Sylwia Matyszczak stała się opiekunem „Słonecznego Sadu”, p. Adam Chojnacki przejął opiekę nad grupą „Szalonych Słoneczek” a p.Anna Wojcieszak stanęła na czele ”Zwariowanych Słoneczek”. „Słoneczny organizator” Justyna Chojnacka czuwała nad całą słoneczną ferajną. Kolejnego dnia wszyscy przenieśli się do świata szeryfów i rewolwerowców. Podczas wizyty w Kowbojskim Miasteczku w Luboniu, każdy miał możliwość sprawdzenia się w takich kowbojskich czynnościach jak: zabawy z lassem, poszukiwanie złota czy dojenie krowy. Również wiele frajdy sprawiło dzieciom plażowanie i kąpiel jeziorze w Cichowie. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach sportowych, zabawach oraz grach zespołowych. Milusińscy mieli także okazję spędzić rekreacyjne popołudnie w ośrodku agroturystycznym „Bryllandia” w Witaszycach, gdzie jeździli konno, obejrzeli zwierzęta w tamtejszym mini zoo, udali się na przejażdżkę bryczką, po czym do woli mogli korzystać z placu zabaw, na którym największym powodzeniem cieszyła się trampolina!!!Ostatni dzień wypoczynku dzieci również spędziły na świeżym powietrzu – w Osadzie Rycerskiej w Gostyniu. W programie znalazło się strzelanie z łuku, rzut oszczepem. Można było zobaczyć jak powstają gliniane naczynia i spróbować własnych umiejętności w lepieniu dzbanuszków. Zarówno chłopców jak i dziewczynki urzekło piękno zabytkowych aut w prywatnym muzeum Jana i Macieja Pedy.

Uśmiechnięte buzie na pamiątkowych fotografiach to doskonały dowód na to, że dzieciom podobała się taka forma spędzenia wakacji !!!