30 Września 2020

wtorek, 08 lipca 2014 11:33

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI

MŁODZIEŻOWEGO KOŁA FILATELISTÓW

przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp.

w roku szkolnym 2013/2014

Koło działa od 2010 roku, skupia w swoich szeregach uczniów ze wszystkich szkół które istnieją w naszym rejonie. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu (drugi i czwarty piątek miesiąca) w siedzibie M-GOK w Borku Wlkp.

Działalność Koła można podzielić na trzy etapy:

1. Wystawy

Szymon Krawiec – eksponat „ Polska i Polacy w czasie II Wojny Światowej 1939-1945”

Okręgowa Wystawa Filatelistyczna „Fauna Europy – 50 lat żubrów w Bieszczadach         medal duży pozłacany

Okręgowa Wystawa Filatelistyczna „Łódź 590” medal duży pozłacany

oraz nagrodę specjalną wystawy

Krajowa Wystawa Filatelistyczna „Świętochłowice 700” medal duży pozłacany

Krajowa Wystawa Filatelistyczna ,,Kamienna Góra 2014” medal pozłacany

Młodzieżowe Koło Filatelistów – eksponat „Przyroda Polska”

Okręgowa Wystawa Filatelistyczna „Fauna Europy – 50 lat żubrów w Bieszczadach        medal pozłacany

Okręgowa Wystawa Filatelistyczna „Łódź 590” medal srebrny

Krajowa Wystawa Filatelistyczna „Świętochłowice 700” medal duży srebrny

Krajowa Wystawa Filatelistyczna ,,Kamienna Góra” medal duży srebrny

Medal duży pozłacany jest najwyższym osiągnięciem jaki może otrzymać wystawca młodzieżowy.

2.Konkursy Corocznie organizowany jest przez Komisję Krajową ZGPZF Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny który w 2014 roku odbył się w Gnieźnie pt. „Gniezno – Poznań tu Polska się zaczęła” członek naszego koła brał udział w Finale gdzie reprezentował Okręg Wielkopolski w grupie szkół podstawowych.

Członkowie Koła rozwiązują zadania w miesięczniku ,,Filatelista” związane z naszym hobby.

3. Działalność bieżąca Koła

Podczas spotkań młodzi filateliści pogłębiają wiedze z dziedziny filatelistyki, przygotowują się do opracowania własnych eksponatów które można pokazać na wystawach.

Szymon Krawiec przygotował zbiór znaczków na ,,Gostyńską noc muzeów’’ pt. ,,Sztuka na znaczkach pocztowych’’ prezentowaną w Sali konferencyjnej Muzeum w Gostyniu.

Młodzieżowe Koło Filatelistów prowadzi współpracę z Kołami w Głogowie i Kargowej. Dobrze układa się współpraca z panią Anną Plewa-Śróda reprezentującą Pocztę Polską w sprawach filatelistycznych od której otrzymujemy walory filatelistyczne na działalność Koła.

Na spotkaniach młodzi filateliści poznają historie poczty, filatelistyki oraz zasady budowy eksponatów filatelistycznych.

Działalność Koła jest możliwa dzięki pomocy Dyrekcji M-GOK, Urzędowi Miasta i Gminy    w Borku Wlkp. oraz Bankowi Spółdzielczemu w Gostyniu.

Andrzej Świdurski

opiekun koła